13.03.2012-11:06:00   |   Max Hell
#Humor
#Zo života
(2002, Wisconsin) 30-ročný muž si so svojou manželkou obľúbil bizarnú hru. Spočívala v tom, že si stiahol nohavice a priložil hlaveň brokovnice k miešku. Potom manželke povedal, aby stlačila spúšť. Túto hru hrával s nenabitou zbraňou často a spôsobovala mu enormné potešenie. Onen piatok sa rozhodol zahrať sa znovu. Vzrušenie bolo ešte znásobené, pretože do príjazdovej cesty práve vchádzala kamarátka jeho manželky. „Odstreľ mi ich, než k nám príde!“ zvolal na svoju ženu v očakávaní. Čo dopredu netušil, jeho slová sa do bodky naplnili. Tentoraz bola brokovnica nabitá.Muž incident prežil a dnes patrí k malej hŕstke žijúcich, ktorí sa môžu pochváliť Darwinovou cenou. Bez semenníkov totiž viac nemôže šíriť svoje gény.

(2002, Kansas) Mužovi z mesta Olathe sa pokazilo auto. Pokusy opraviť ho zlyhali, a tak ustúpil niekoľko krokov od diaľnice aby zavolal pomoc. Zhodou okolnosti stál medzi koľajnicami železničnej trate, ktorá prebiehala paralelne s diaľnicou. Posledné chvíle nažive strávil tento muž podľa strojvodcu prichádzajúceho vlaku tak, že pri jednom uchu držal mobilný telefón, a na druhé tlačil dlaň, aby ho nerušil zvuk blížiacej sa lokomotívy.

(2002, Chorvátsko) Istý Chorvát sa rozhodol použiť výbušniny z ručného granátu na výrobu petárd pre silvestrovskú oslavu. Problém bol, že ich najprv musel z granátu nejakým spôsobom vydolovať. Život ho stálo, že sa o to pokúsil pomocou motorovej píly.

(2002, Iowa) Pár dobrodruhov sa rozhodol spustiť na lanách zo železničného mosta nad riekou Des Moines. Tento most sa týči nad riekou a úzkym, strmým údolím neuveriteľne vysoko, čo pre dvojicu odvážlivcov znamenalo prísľub úžasného dobrodružstva a nádherného výhľadu z ohromnej výšky. Ako sa ukázalo, dočkali sa ešte väčšieho dobrodružstva, než pôvodne zamýšľali.

Najprv nebojácne dokráčali do stredu úzkeho mostu, pripevnili svoje laná a začali sa pomaly spúšťať dole. Všetko išlo podľa plánu. Ich nadšenie muselo byť nepopísateľné. Keď sa ale mostom prehnal pravidelný vlakový spoj, na povrch vyplávala jediná maličká chyba, ktorej sa dopustili. Svoje laná priviazali ku koľajniciam.

(2004, Tchaj-wan) Dvaja študenti, ktorí mali záujem o srdce toho istého dievčaťa, sa rozhodli po pár drinkoch vyriešiť svoj spor na spôsob stredovekých rytierov. Súbojom. Bez zbraní, bez brnenia, bez koní. Ale na motorových skútroch. Nasadli na svoje mechanické tátoše, a s rýchlosťou vyše 80 km/h si to namierili jeden proti druhému. Víťazom mal byť ten, ktorý sa uhne ako druhý. Obaja boli očividne rodenými víťazmi. Ani jeden sa neuhol. Ocenenie za svoje hrdinstvo nedostali ani in memoriam. Objekt ich túžby, mladá slečna, sa vyjadrila, že nemala záujem ani o jedného z nich.

(2004, Rakúsko) Majiteľ nájomného domu našiel ráno neobvyklé prekvapenie. Z jedného z okien vytŕčali nohy mŕtvoly. Polícia na druhej strane okna neskôr objavila zaseknutého muža s hlavou ponorenou v umývadle plnom horúcej vody. Nezamestnaný Rakúšan sa nadránom vracal domov po očividne prepitej a predrogovanej noci a rozhodol sa vkĺznuť dovnútra cez pootverené kuchynské okno. Pretiahol dnu hlavu a časť trupu, no nedokázal okno pootvoriť viac, a tak zostal zaseknutý, s hlavou v umývadle. Jediné, čo sa mu pri snahe dostať dovnútra podarilo bolo, že pustil teplú vodu. A v umývadle sa kvôli nej utopil.

Polícia neskôr ani napriek veľkej snahe nezistila, prečo páčku s teplou vodou nezatiahol späť, prečo nezatiahol páčku, ktorou by okno odblokoval, ale hlavne, prečo sa vôbec snažil do vlastného bytu dostať oknom a nie vchodom. Ako sa ukázalo, kľúčiky od vchodových dvier mal vo vreckách.(2005, Južná Afrika) Dvaja zlodeji sa po kriku ich obete rozutekali. Jeden z nich potom, ako všetky svoje sily vyčerpal urputným behom, vyskočil na oplotenie, od ktorého si sľuboval záchranu pred prenasledovateľmi. Pravda, žiadnych už nemal, o tom ale iniciatívny zlodej nevedel. Hodil sa na vysoký plot, a z posledných síl sa naň vyškriabal a prehodil na druhú stranu, v ústrety vysnívanému úniku, nádejnej záchrane. Zlodej ale zabudol na jednu drobnosť. Vbehol do zoologickej záhrady. Na druhej strane ho čakal niekoľkometrový pád medzi bengálske tigre. Tie voči zlodejovi neprejavili žiadne predsudky. Posledné kúsky zlodejovho tela si pracovníci ZOO všimli až po niekoľkých hodinách. Keby neboli kŕmené deň predtým, tigre by nešťastníka zrejme zožrali úplne celého.

-

Perexová foto: Tomasz Sienicki
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok