14.11.2015-01:55:00   |  
Od Vás, čitateľov, čoraz častejšie dostávame prosby na spracovanie rôznych tém. A často musíme odpovedať, že, žiaľ, nestíhame. Práve v tomto smere môže Vaša podpora - hoci aj nepatrnou sumou od jednotlivých darcov - výrazne pomôcť. Umožní nám nielen udržať existenciu a aktivitu In Viva a pokračovať v náučných prednáškach pre deti, ale zároveň budeme môcť investovať do týchto aktivít podstatne viac času. A prinášať podstatne viac článkov. Pamätajte, mnohé naše veľké články sú dielom niekoľkých dní rešerší, ďalších dní overovaní, úprav a konzultácií, než sa dostanú k Vám.

Podporte nás cez Patreon - odmeníme sa Vám

Ak nás podporíte cez platformu Patreon, za každý finančný dar sa Vám od nás dostane menšia či väčšia odmena. Napríklad Vám napíšeme článok podľa Vášho výberu. Alebo si vyberiete na najbližšie napísanie ľubovoľnú tému z dlhodobého plánu.

Ak vám táto platforma nevyhovuje, môžete nás podporiť platbou na účet. Ak máte záujem o túto možnosť, prosíme, kontaktujte nás na redakcia@invivomagazin.sk.

Prečo má zmysel nás podporiť?

Od januára 2012 sme (s viacerými prestávkami, viď. nižšie) zverejnili viac ako 500 popularizačných článkov. Na rozdiel od mnohých iných portálov nie sme "vykrádači obsahu". Zároveň na ojedinelé výnimky nepíšeme o jednotlivých nových výskumoch, čo beztak robia početné spravodajské weby. Snažíme sa totiž informovať o aktuálnom stave poznania v širšom kontexte (ako napr. tu alebo tu) alebo vyvracať mýty, to všetko prostredníctvom textov, ktoré rozsahom a hĺbkou prevyšujú typické štvor-päť odstavcové články na internete. Mnohé naše články dokonca možno označiť za longformy.

Veríme, že sme jasne vyprofilovaní a prinášame témy a kvalitu obsahu, ktorá nie je na slovenskom webe bežná.

Web samozrejme nie všetko. Od roku 2010 sa zároveň venujeme popularizácii prírodných vied a kritického myslenia prostredníctvom prednášok pre deti a mládež. V školskom roku 2014/2015 sme ich odprednášali viac ako 70, v rámci kalendárneho roka 2016 (po obnovení prednáškovej činnosti vo februári) k 14. 11. takmer 70, pričom ďalších jedenásť je naplánovaných do konca novembra.

Prečo potrebujeme podporu?

In Vivo magazín začal ako študentský projekt. Žiaľ, po redukci po skončení "študentských čias", redukcii redakcie na jedného aktívneho člena (a založení rodiny) je ďalšie pôsobenie projektu ako výlučne voľnočasovej aktivity je neudržateľné.

Čo zmení vaša podpora?

VIAC ČLÁNKOV, BEZ VÝPADKOV
Budeme si môcť dovoliť venovať menej času písaniu spravodajských textov, ktoré nás živia. Namiesto toho prinesieme viac inviváckych článkov a postupne výrazne prepacujeme/aktualizujeme/doplníme niektoré staršie texty (v mnohých prípadoch máme k dispozícii k daným témam oveľa viac literatúry, ako v prípade tejto aktualizácie, alebo je niektoré témy potrebné výraznejšie aktualizovať)

PREDNÁŠKY PRE DETI A MLÁDEŽ
Príspevky na chod projektu nám umožnia zostať mimo pevného pracovného úväzku a naďalej sa venovať náučným prednáškam po celom Slovensku.

POKRYTIE ZÁKLADNÝCH NÁKLADOV NA CHOD STRÁNKY
Doména, hosting.

HONORÁRE PRE AKTÍVNYCH AUTOROV
V prípade záujmu budú príspevky rozdelené medzi všetkých autorov, ktorí v danom štvrťroku prispeli článkom, a to na základe pomeru v súčte normostrán zaslaného textu.

Podporte nás nepriamo - využite služby nášho vývojára

Vývojár, ktorý sa postaral o nový responzívny dizajn In Viva bez nároku na honorár a prisľúbil, že aj do budúcnosti bude supportovať náš web, navrhol ďalšiu možnosť podpory. Ak využijete jeho služby alebo mu sprostredkujete zákazku a zároveň uvediete, že ste sa o ňom dozvedeli vďaka nášmu magazínu, na chod stránky prispeje percentom zo svojho honorára. Kontaktovať ho môžete na tittos19@gmail.com, jeho linkedin profil nájdete TU. Na konte má okrem webu In Vivo magazínu aj veľké projekty ako aplikáciu Fitmee a softvér Atttsys.

v prípade akýchkoľvek otázok píšte na redakcia@invivomagazin.sk
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článok


Za podporu ďakujeme

Pridať e-mail