03.06.2014-10:35:00   |  
#Názory
#Myslenie
Ale kritika nie je cenzúra. Cenzúra je zakazovať niečo len preto, že preto. Kritika hovorí dôvody, prečo to, čo pranieruje, nie je správne.

Ak by ste dohnali takýto pohľad na svet do dôsledkov, nesmeli by ste s ničím nesúhlasiť, nech sa deje, čo chce. Jednoducho by ste si nemohli dovoliť vysloviť pochybnosť o správnosti a museli by ste všetko prijať. Lenže vy takí nie ste a ani svet okolo vás taký nie je.Šírenie informácií ide s určitou zodpovednosťou. To, čo tvrdíte, má dosah na ľudí, čo vás počúvajú. Možno zmenia správanie, rozhodnú sa na základe vašich tvrdení, ak im uveria. Je ten, ktorý poukáže na váš omyl, cenzor? Nie je. Cenzor by vám zakázal sa vyjadriť.

Funguje na Slovensku cenzúra médií? Pozrite sa okolo, aké stupídne informácie šíria zdroje, ktoré sami seba označujú ako slobodné! Myslíte, že ich niekto koriguje? Málokto ich čo i len kritizuje!

Za cenzúru považujú kritiku. Každé vyjadrenie nesúhlasu je u nich cenzúra. Ale nemožno nesúhlasiť s niečim, čo je cenzúrované, lebo by o tom nik nevedel. Prečo? Jednoducho preto, že by to cenzúra nedovolila „vyniesť von“!

Paradoxne sa vo svete slobody informácií stávate obeťami samozvaných mučeníkov, ktorí „bojujú“ proti cenzúre, ktorou ale reálne je len kritika ich diletantstva, nezodpovednosti a bezohľadnosti voči svojim divákom, čitateľom, fanúšikom či nasledovníkom.

Každý jeden z vás si môže založiť stránku, fb skupinu, fb stránku, webku, profil a šíriť, čo sa mu len zamanie. Zostavte si doma generátor náhodných viet a publikujte ich. Budú to tony nezmyslov a nebude nikto, kto vám bude brániť. Dokonca toho bude viac, než ste schopní si predstaviť, pretože taký generátor nebude mať zábrany dať do súvisu čokoľvek.Ak sa na chvíľu zamyslíte nad tým, čo sa okolo vás deje, môžete skutočne badať cenzúru? Printové médiá šíria antisemitizmus, rasizmus, propagujú jedy, matkám radia, ako čo najlepšie otráviť svoje deti bielidlami, ako im uprieť lekársku starostlivosť, verejne lynčujú ľudí, šíria konšpiračné bludy a informácie hodnotné nie viac než výplody pomätenej fantázie.

Môžete si vybrať z oceánu hlúpostí tie, ktoré vám najviac vyhovujú a nikto, nikto vám v tom nebráni, pretože každý na vás kašle. Niekto to kritizuje, samozrejme aj my, ale to nie je cenzúra.

Vy sami však ste určitým spôsobom cenzori. Cenzurujete informácie, ktoré prijímate. Ak si vezmete človeka, ktorý sa nalieva bielidlom a myslí si, že červeným práškom posypaná hliníková platnička ho ochráni pred elektrosmogom, ani taký človek neverí úplne všetkému. Niečo mu celkom silne pripadá ako blbosť a jednoducho to ignoruje, ako keby to nebolo. To je váš vnútorný cenzor. Ale tento cenzor nemusí byť teokrat. Ak viete na základe faktov povedať, prečo niektoré informácie nie sú hodnotné, z cenzora sa stal kritik, manažér kvality.Jedine tam, kde existuje neopodstatnený odpor voči tvrdeniam bez prímeru k faktom, len tam je cenzúra. Okolo vás nie je. Ale možno je vo vašej hlave. Zmeňte sa na kritika a možno uvidíte, že tie zdroje, ktoré tak veľmi „trpia“ cenzúrou, sú vlastne tie, ktoré nešíria o nič viac hodnotné informácie, než by to dokázal generátor náhodných viet. Budete tak zodpovední nielen k sebe, ale aj k ostatným.

-

Príspevok sme Vám priniesli vďaka fb stránke Asi ste si mysleli, že. Opravy nepravdivých správ.
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok