04.04.2012-20:48:00   |   Max Hell
#Humor
#Zdravie
2011: Mirjam Tuk, Debra Trampe a Luk Warlop spolu s Matthewom Lewisom, Petrom Snyderom, Robertom Feldmanom, Robertom Pietrzakm, Davidom Darbym a Paulom Maruffom za demonštrovanie, že ľudia robia o niektorých veciach lepšie rozhodnutia, a o iných zase horšie rozhodnutia, keď pociťujú silnú potrebu močiť.

Za fyziológiu boli v rovnakom roku „ocenení“ Anna Wilkinson, Natalie Sebanz, Isabella Mandl a Ludwig Huber za ich štúdiu „Žiadne dôkazy v prospech nákazlivého zívania u korytnačky druhu Geochelone carbonaria.“2010: Simon Rietveld z Amsterdamskej univerzity a Iľja van Beest z Tilburgskej univerzity za objav, že symptómy astmy možno liečiť jazdou na horskej dráhe v zábavnom parku.

2009: Donald L. Unger z mesta Thousand Oaks v Kalifornii za obetavý výskum potenciálneho pôvodu artritídy na prstoch každodenným, 50-rokov trvajúcim lúskaním prstov ľavej ruky.

2006: Francis M. Fesmire z University v Tennessee za správu o kurióznom medicínskom prípade „Ukončenie neprestávajúceho čkania digitálnou masážou konečníka“.

2005: Gregg A. Miller z mesta Oak Grove v Missouri za vynález umelých náhradných semenníkov pre psy. Možno ich zakúpiť v troch veľkostiach a troch stupňoch tvrdosti.

2002: Chris McManus za jeho trýznivo vyváženú správu „Asymetria mieška u mužov a v antických sochách“.

1999: Dr. Arvid Vatle z mesta Stord v Nórsku za dôsledné zozbieranie, klasifikovanie a hĺbavé úvahy o typoch nádob, v ktorých mu jeho pacienti nosili vzorky moču.

1998: Caroline Mills, Meirion Llewelyn, David Kelly a Peter Holt z nemocnice v Newporte za ich varovnú správu „Muž, ktorý si prederavil prst a 5 rokov páchol hnilobou“.

1997: Carl J. Charnetski a Francis X. Brennan, Jr. z Wilkesovej univerzity a James F. Harrison zo spoločnosti Muzak v Seattli za ich objav, že počúvanie výťahovej hudby posilňuje imunitný systém, a tak môže pomôcť predchádzať nachladnutiu.

1993: James F. Nolan, Thomas J. Stillwell, a John P. Sands, Jr. za ich závažnú výskumnú správu „Akútne opatrenia pre penis zachytený v zipse“.1992: F. Kanda, E. Yagi, M. Fukuda, K. Nakajima, T. Ohta a O. Nakata zo Šiseidského výskumného strediska v Jokohame za prelomový výskum „Odhalenie chemických zlúčenín zodpovedných za pach chodidiel“, predovšetkým za ich prekvapivý záver, že ľudia, ktorí si myslia, že im páchnu chodidlá, pachom chodidiel skutočne trpia, kým tí, ktorí si myslia, že im chodidlá nepáchnu, pachom chodidiel... netrpia.

-

Perexový obrázok: užívateľ wikimédie Stethoscopes
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok