15.03.2012-12:28:00   |   Jana Chupáčová, , , Sledujte autora na FB   -   Dušan Valent
#Music
Indie pop Florence + the Machine je vo Veľkej Británii neodmysliteľnou súčasťou popredných priečok albumových rebríčkov predajnosti. Oprávnene.

Hudba amerického dua Faith and the Muse evokuje svojou pestrosťou kultových Dead Can Dance. Nájdete v nej prvky new age, gotického rocku, éterickej vlny, temnej vlny, miestami dokonca jazzu.Francúzska kapela Alcest hrá post-rock s prvkami shoegaze. Kto by povedal, že ich korene siahajú do blackmetalových bažín?Velikáni temného metalu pre náročnejších Type O Negative tvorili vyše desaťminútové doomové eposy ale aj chytľavé, trojminútové skladby. Ponúkame vám video s per-verziou skladby Christian Woman.Trio The XX z Veľkej Británie mieša prvky post-punku s elektronikou. Imidž trochu evokuje písmená e, m a ešte o.Americké zoskupenie Stella Luna mieša dream-pop a vesmírny rock. Ich hudba má jeden veľký nedostatok: je jej nedostatok. Stella Luna vydali zatiaľ iba jediné EP.Londýnčania Lush a ich mix alternatívneho rocku a shoegaze.M83 je elektronický projekt z Francúzska.Chlapci z Bostonu, ktorí si hovoria Junius, hrajú post-rock s prvkami vesmírneho rocku.

Kdesi medzi žánrami gotického metalu a black metalu sa pohybujú Portugalci Moonspell. V posledných rokoch pritvrdili a nešetria growlingom. Skladba Luna je v tomto smere výnimkou, hoci hlasového chrapotu sa dočkáte.Na záver kapela, ktorú predstavovať netreba. Pink Floyd.-

Perexová foto: John erling Blad
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail