11.11.2012-21:21:00   |  
Stránka bude postupne dopĺňaná.

Klub záhad


Odporúčaná literatúra


Naozaj naozaj veľké otázky o živote, vesmíre a všeličom inom
(Stephen Law, Fortuna Libri, 2011)


-


"Možno cestovať v čase? Urobia ma peniaze šťastným? Môže robot myslieť? Aké je to, byť netopierom? Je moja myseľ môj mozog? Naozaj jestvujú lietajúce taniere? Uvažovali ste o zmysle života alebo ste skúšali nemyslieť na nič, absolútne na nič? Jednoduchý formát otázok a odpovedí umocňujú zábavné ilustrácie, hlavolamy a bizarné citácie."

Moje hodnotenie: Výborný úvod do problematiky vedy a kritického myslenia.Pre pokročilejších:
Príručka kritického myslenia

Magie a manipulace mysli
(Derren Brown, Argo, 2008)


-


Derren Brown je britský psycho-iluzionista, ktorý bežne predvádza videnie na diaľku, čítanie myšlienok alebo iné demonštrácie mimozmyslového vnímanie - sám je však skeptik a tvrdí, že v prípade všetkých takýchto demonštrácii ide o psychologické alebo iné ilúzie. Vo svojich programoch sa taktiež takým témam ako sú duchovia (Seánsa), hypnóza, náboženská manipulácia mysle (Mesiáš, Strach a viera) a iným.

Moje hodnotenie: Vtipná a veľmi poučná kniha, ktorá v skutočnosti okrem kúzelnických trikov, pamäťových trikov do veľkej miery rozoberá taktiež hypnózu, alternatívnu medicínu či rôzne psychologické triky a ich zneužívanie ľuďmi, ktorí o sebe tvrdia, že majú nadprirodzené schopnosti.

Prečítajte si úryvok!

Zadania

Podľa zaslaných inštrukcií vypracované zadania zaslať na dusanvalent@yahoo.com - čím skôr pošlete zadania, tým skôr začneme s Klubom záhad ;-)

Cesta do praveku


Odporúčaná literatúra

Odporúčané články


-

Perexový obrázok: užívateľ wikimedie Antonnu
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok