03.12.2013-09:36:00   |  
#Názory
#Zdravie
Som lekárom. Pre ochranu súkromia píšem pod pseudonymom.

Chcem prejaviť veľkú nespokojnosť a svoje negatívne skúsenosti s pacientmi. Drvivá väčšina si neplní svoje povinnosti z hľadiska prevencie. Neberú poriadne liečbu, ktorá im bola naordinovaná. Klamú v ambulancii. Zneužívajú záchranku ako taxík. Volajú si sestričku k posteli, pretože sa im nechce chodiť, hoc môžu. Nedodržiavajú osobnú hygienu a potom od nich smrdí celá vyšetrovňa.Sú hrubí, nepriateľsky naladení a drzí. Ráno si zlomia ruku a prídu s ňou o tri dni do nočnej. Všetci chcú byť prednostne ošetrení. Nechávajú svojich starších hospitalizovať, aby sa o nich nemuseli starať.

Skúšajú sa liečiť sami rôznymi čudnými prípravkami a alternatívnymi metódami, nechávajú si zle radiť od iných laikov prezlečených za odborníkov, myslia si že sa vyliečia podľa rád na internete, čím daný stav vždy ešte zhoršia.

Pýtajú si vyšetrenia a liečbu, o ktorej sa niekde niečo dočítali a nenechajú si vysvetliť, prečo ju nedostanú. Nedodržiavajú životosprávu, ktorá im bola odporučená. Prídu do internej ambulancie aj 6x za mesiac a využívajú ju ako svoje sociálne centrum.

Nechcú sa nechať vyšetriť od študentov a potom očakávajú, že ako lekári budú všetko vedieť. Dostanú ošetrenie v rámci možností zdravotného zariadenia, no naďalej sa sťažujú. Závidia každé euro ľudom, ktorí mesačne odpracujú aj 250 hodín. Dávajú úplatky. Nechávajú svoje deti na pediatrii každé 2-3 týždne, pretože sa o ne nestarajú a ani o to nemajú záujem.Prídu k lekárovi do nočnej s ťažkosťami, ktoré už majú niekoľko týždňov. Striedajú svojich praktických lekárov, kľudne navštevujú aj dvoch-troch naraz.

Nevedia základy prvej pomoci.

Ja len aby sme si nemysleli, že len lekári, ale aj pacienti by sa mohli hanbiť. Ak sme spravodliví, samozrejme.

-

Autor: Sorin Markov
Prevzaté s povolením autora.
Obrázok: http://www.agrhgt.org/
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok