18.01.2012-21:08:00   |   Max Hell
#Humor
Predstavujeme vám to najlepšie, čo Darwinove ceny priniesli do roku 1995.

Dôsledné vyšetrovanie

(1982, Texas) Dvaja maliari si z lešenia odstránili kolieska, pretože maľovali budovu, pri ktorej stenách sa začínal malý svah. Keď sa pokúšali lešenie premiestniť, táto kovová štruktúra sa dotkla transformátora. Boli na mieste mŕtvi. Udalosť sa dostala na prvé strany miestnych novín. Mesto bolo plné rečí o tom, ako sa udalosť stala, a či mesto musí uhradiť škodu. Mestskí funkcionári sa tak rozhodli udalosť vlastnoručne prešetriť. S entuziazmom navštívili miesto incidentu rozhodnutí dokonale zrekonštruovať priebeh udalosti. Na identickom mieste, ako dvaja nebohí maliari pred nimi, sa tak chopili lešenia a začali ho posúvať. Neskôr ich našli zabitých elektrickým prúdom.Inovatívny zlodej

(1990, Austrália) 34-ročný zlodej sa rozhodol ukradnúť motor zo starého nákladiaka. Na zodvihnutie motora takej veľkosti, aký sa nachádzal v nákladiaku, obvykle treba prinajmenšom troch statných chlapov. Alebo použitie žeriavu, ktorý by ho zodvihol zhora. Nádejný zlodej sa ale snažil byť inovatívny. Vliezol pod auto a začal uvoľňovať skrutky. Zrazu sa blok motora odlomil. Pristál na zlodejovej tvári, okamžite ho zabil. Policajti ráno podľa veľkej mláky zo zvratkov pod blízkym kríkom usúdili, že mal minimálne jedného komplica. Majiteľ auta sa neskôr vyjadril, že ho plánoval zošrotovať. „Ak by sa ma opýtal, pokojne by som mu ho daroval,“ povedal na margo udalosti.

Neopatrný policajt

(1993, Illinois) Policajt sa snažil ďalšiemu strážnikovi ukázať, ako sa iný policajt týždeň dozadu nedopatrením zabil. Pri snahe predviesť mu, ako sa táto nešťastná udalosť stala, tento veterán zabudol nato, že jeho Magnum zostal nabitý. A postrelil sa do brucha. To ho ale nezabilo. Zomrel pri dopravnej nehode, keď sa snažil sám seba doviezť do nemocnice.

Kameraman, ktorý sa pokúšal lietať

(1987. Severná Karolína) Ivan bol skúsený parašutista s viac ako 800 zoskokmi. Jedného dňa sa rozhodol nahrať súkromnú lekciu parašutistického inštruktora pre jediného klienta. Pripevnil si videokameru na helmu a podporné batérie a ďalšie zariadenia umiestnil do ťažkej kapsy, ktorú mal na chrbte. V lietadle inštruktor viedol entuziastického nováčika prípravami na skok a Ivan priebeh lekcie dôsledne zaznamenával. Jeho sústredenie pokračovalo aj po zoskoku. Videozáznam ukazuje najprv voľný pád inštruktora s jeho klientom a potom otvorenie ich padákov. Vidieť, ako Ivan šmátra po vlastnom poistnom lanku. Ale nenachádza ho. Žiadne poistné lanko padáka, žiaden padák. Keď si to Ivan uvedomil, vidieť, ako panicky máva rukami zhora nadol. A potom triafa zem. Ostatní z tímu si nevšimli, že na sebe nemal padák údajne preto, že za padák považovali kapsu s vybavením videorekordéra, ktorú mal svojom na chrbte.Raketový pohon

(1995, Arizona) Bývalý seržant Air Force si zaobstaral raketu používanú na to, aby pomohála štartovať ťažkým vojenským transportným lietadlám z krátkych letísk. V arizonskej púšti našiel dlhú priamu cestu, pripevnil raketu na svoje takmer tridsaťročné auto, a naskočil doň. Naštartoval a v najvyššej rýchlosti spustil svoj raketový vylepšovák. Podľa rekonštrukcie udalostí potom, ako sa mu roztavili brzdy a vybuchli kolesá, sa auto vznieslo do výšky 40 metrov. Kráter, ktorý po dopade do skál vytvorilo, mal hĺbku takmer meter. Z vodiča sa zachovali kúsky kostí, zubov a vlasov. V úlomkoch trosiek, ktoré boli zrejme volantom, sa našli jeho nechty.

(Hoci ide o jeden z najpopulárnejších príbehov Darwinových cien, ukázalo sa, že táto udalosť sa v skutočnosti neodohrala.)

-

Zdroj: darwinawards.com
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok