28.05.2018-22:22:00   |   Andrej Balážik
Nedávno nás kontaktoval jeden náš čitateľ, o ktorého slová a príbeh by sme sa radi s vami podelili. Autorom nasledujúcich slov je Pavol Görög, ktorému bol diagnostikovaný Hodgkinov lymfóm (rakovina lymfatických uzlín). Pavol si prešiel štandardnou liečbou tohto ochorenia, z ktorého sa mu podarilo nakoniec úspešne vyliečiť. Cesta však nebola jednoduchá:

Dobrý deň,

som pacient s Hodgkinovým lymfómom, rok po liečbe chemoterapiami a ožarovaniami, ktorými tú mrchu v mojom tele zabili. Nebol to med lízať tá liečba, ale dal som to a vážim si život a všetko okolo.

Chcem sa vám len poďakovať aj vo svojom mene, aj v mene OZ Lymfoma, pre ktoré pracujem, za túto vašu záslužnú činnosť, váš článok o mýte o prekyslení organizmu a ostatné články, ktoré vyvracajú mýty ľudí, ktorí chcú len zarobiť na ľudskom nešťastí (a nie sú to malé peniaze).

Je naozaj skvelé, že robíte to, čo robíte, pretože tých dezinformácií v súvislosti so závažnými chorobami (rakovina, cukrovka, atď.) je mnoho a všetky sú proti medicínskej liečbe. Ja som sa od zástupkyne Jeunesse Global (MLM ) dozvedel, ze 98% pacientov s rakovinou umrie už počas liečby, že treba odmietnuť liečbu a brať nezmyselné doplnky od nich za 900 eur mesačne, že oni vyliečili Karla Gotta z rakoviny, lebo odmietol liečbu (to je konšpirácia jak hovado), atď.

Našťastie som sa nenechal nachytať (aj keď sa topiaci stebla chytá) a bojujem proti takýmto spoločnostiam, pretože za to, že ešte píšem tieto riadky ďakujem medicíne a šťastiu (ale asi skôr tej medicíne).

Ešte raz ozaj ďakujem v mene mňa a všetkých pacientov (to sú len tie 2%, čo neumreli počas liečby). Veľa ďalších úspechov a šliapte na otlaky šarlatánom ďalej.

S pozdravom

Pavol Görög


Pavol sa po svojom vyliečení rozhodol pomáhať pacientom s lymfómom a leukémiou. Ako riaditeľ pacientského združenia OZ Lymfoma a dôverník pokrýva pacientov v košickom a prešovskom kraji. Pozrite si jeho príbeh ako „boxoval" s hodgkinovým lymfóm a čo si myslí, že je počas liečby a po liečbe pre pacienta dôležité.Aj touto cestou ďakujeme za slová podpory a sme radi, že sa Pavlovi podarilo vyliečiť. Pevne dúfame, že remisia bude trvalá. Mnohí máme vo svojom blízkom okolí ľudí, ktorým sa podarilo dostať z rovnakých alebo podobných chorôb, tiež za pomoci štandardných liečebných postupov.

Je smutné, že problematika rakoviny je často jednak mimoriadne zjednodušovaná (neberie sa ohľad na široké spektrum typov, konkrétne okolnosti každého pacienta, všetko sa hádže do jedného vreca a pod.), a na druhej strane, ako spomína aj Pavol, sa na základe rôznych dezinformácií zarába na ľudskom nešťastí.

Budeme určite pokračovať v boji s dezinformáciami, ale rovnako dôležité ako všeobecné osvetové články sú svedectvá a osobné skúsenosti ľudí ako je Pavol, ktorí si štandardnou liečbou úspešne prešli a verejne sa podelia o svoje pocity a zážitky – práve to môže mnohých ľudí podporiť v tom ísť cestou skutočnej liečby a nepodľahnúť šarlatánom, pretože osobné príbehy majú omnoho väčšiu silu.

Redakcia In Vivo magazínu (redakcia@invivomagazin.sk)
Páčia sa Vám naše články? Podporte nás

Zdieľajte článokPridať e-mail

Najčítanejšie za rok